Windows 10’un Yeni Güncellemesi Yükseltme Sorununu Çözüyor

#1
windows-10-mayis-2019-guncellemesi-sorunlari-cozuluyor-640x360.jpg

Microsoft, Windows 10 için USB’den kaynaklı yükseltme sorununu çözüyor.
Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi sorunları ile bazı kullanıcıların yükseltme yapmasını engellemişti. Microsoft ise bununla ilgili olarak dokümanların ve düzeltmelerin yer aldığı bir
Üzgünüm Sivil , Bağlantılarımızı Görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
açtı. Bu sayfa zerinden güncellemede yaşanan sorunların çözümleri paylaşılıyor.
En çok yaşanan sorun ise sizlerle daha önce de
Üzgünüm Sivil , Bağlantılarımızı Görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
gibi Windows 10 Sürüm 1903 geçişi sırasında USB sürücü veya bellek kartı takılıysa gerçekleştirilememesi olarak gözüküyor. Neyse ki şirket bu sorunu 9 Temmuzda yayınladığı Patch Tuesday ile çözüme kavuşturdu. Toplu güncelleme Windows Update üzerinden indirilen yükseltme paketinde de yer alıyor ve sorun ortadan kalkıyor.
Bir diğer sorun ise Dolby Atmos kulaklık veya Dolby Atmos ev sinema sistemi kullanırken yaşanan ses kaybıydı ve bu da çözüldü. Eğer Dynabook Smartphone Link uygulamasının çalışmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bu da ortadan kalkıyor.
Şu an için listede bilinen iki sorun kalmış durumda. Bunlardan birisi Windows Sandbox’ın başlatılamaması, diğeriyse ayarlamalara ekran parlaklığının yanıt vermemesi. Microsoft bu sorunların da araştırıldığının altını çiziyor. Sandbox sorunun sadece işletim sistemi dili değiştirildiğinde ortaya çıktığını da belirtelim.
Peki siz, güncelleme öncesinde veya sonrasında sorun yaşadınız mı?
 
Üst